Röviden

Sajnos a mai magyar vagyonvédelmi piacon uralkodó szemléletet az a mondat jellemzi leginkább (amit szakértőként pályázatok elbírálásakor számtalanszor hallottam): „Mert mi vagyunk a legolcsóbbak.”. Ez bizony baj! Ami abszolút értelemben első látásra valóban olcsónak tűnik, az rendszerint hosszabb távon nem lesz az. Hogy miért? Pont azért, ami a cégfilozófiánk lényege. A látszatmegoldások, a valós helyzettől függetlenül alkalmazott védelmi tevékenység nem sokat ér. Legfeljebb „látványelem”, sokszor még annak sem meggyőző.

Ha valaki megrendelne nálunk négy vagyonőrt vagy három személybiztosítót, akkor rossz helyen jár. Módszerünk, hogy ügyfelünk teljes problémáját megismerve elemezzük a helyzetet, így meg tudjuk találni a legjobb megoldásokat.

Szóval a gyógyszertári szlogent lehetne idézni: „Kérdezze meg kezelőorvosát és gyógyszerészét!”, és majd ők eldöntik, nekem mi a legjobb. Minden eset egyedi, más és más. Nem szerencsés, ha a beteg írja a receptet. Nem lehet sablonok mentén komoly eredményt elérni – még a biztonság területén sem.

Részletesebben

Tulajdonosként elköteleztük magunkat a prémium szintű vagyonvédelmi szolgáltatások és rendszerek mellett. Filozófiánk szerint kimondottan a szakmai kihívásokat igénylő, egyedi problémákat rejtő megrendeléseket tekintjük piaci célunknak. Tevékenységi rendszerünk kialakításával főként azokat a megrendelőket kívánjuk elérni, akik számára a vagyonvédelmi vállalkozás igénybevétele nem csak „kötelező kellék”, akik termelési folyamataikban fel kívánják használni a vállalkozásunk nyújtotta egyedi szolgáltatásokat.

Annak érdekében, hogy meg tudjunk felelni egy professzionális szolgáltatóval szemben támasztott igényeknek, részleteiben is meg kellett ismerni a megrendelői gondolkodásmódot. Erre jó lehetőséget kínált a tanácsadói szerepkör, melynek során a különböző pályáztatások alkalmával a gyakorlatban is alkalmaztuk ezeket az alapelveket.

A jó filozófia kialakításának második eleme, hogy ismerd meg azokat, akiknél jobb akarsz lenni. Számos vagyonvédelmi vállalkozásnál végzett előzetes, vagy épp a megbízó által megrendelt képességfejlesztések tapasztalatait összegezve ki tudtuk alakítani a szükséges kompetenciáinkat.

Az elmúlt időben világszerte számos szervezetnek okoztak problémát a különböző természeti katasztrófák és ember által okozott incidensek, melyek felhívták a figyelmet arra, mennyire fontos, hogy a szervezetek tisztában legyenek a létesítményeiket fenyegető kockázatokkal. A vállalati biztonság és rugalmasság előtérbe kerülése – sajnos csak a nemzetközi gyakorlatban – nagy lendületet adott a létesítményvédelmi ágazatban alkalmazott technológiák és szabványok fejlődésének. A válsághelyzetek és katasztrófák megfelelő kezelése szempontjából központi jelentőségük van a proaktív megoldásoknak. Több, a nemzetközi gyakorlatban is működő modell megismerését követően az angolszász Jane’s Information Group Létesítménybiztonsági Kézikönyvében leírtakat tekintettük alapnak. Ezeket az ismereteket pedig a hazai viszonyokra „magyarosítva” hoztuk létre koncepciónkat.

Ma pedig úgy érezzük, hogy kialakított rendszerünk alkalmas a multinacionális környezetben való tevékenységre is, ahol készek vagyunk megmérettetni magunkat.